KHL: Mezeiov gól Jekaterinburgu na body nestačil

30.10.2012 Celý región

Moskva 29. októbra (TASR) - Slovenský obranca Branislav Mezei sa strelecky presadil v pondelňajšom súboji Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL), presným zásahom v 41. minúte však iba skorigoval prehru Avtomobilistu Jekaterinburg so Severstaľom Čerepovec v pomere 1:2.

Jekaterinburg je suverénne najhorším tímom súťaže, keď v 21 zápasoch dokázal získať len 13 bodov. Líder Východnej konferencie Metallurg Magnitogorsk si schuti zastrieľal na Diname Minsk, ktoré si z ľadu favorita odnieslo prehru 2:7.

Dinamo Moskva si udržalo pozíciu lídra celej súťaže po triumfe 3:1 nad lotyšským menovcom z Rigy.

Lev Praha po odvolaní trénera Josefa Jandača viedli v súboji s Novokuzneckom jeho dovtedajší asistenti Jiří Kalous - Vitalij Karamnov. Ani im však na lavičke nekvitli ruže - hoci Lev po góloch Marcela Hossu a Zdena Cháru viedol 2:0, stretnutie prehral v predĺžení 2:3.

sumáre - pondelok:

Avtomobilist Jekaterinburg - Severstaľ Čerepovec 1:2 (0:2, 0:0, 1:0)
Góly: 41. MEZEI - 8. Denis Kazionov, 18. Kazakovcev

Metallurg Magnitogorsk - Dinamo Minsk 7:2 (1:0, 3:1, 3:1)
Góly: 18. Mozjakin, 33. Lisin, 36. Dmitrij Kazionov, 39. Hodgman, 44. Hodgman, 45. Zdunov, 60. Zuccarelo - 33. Kulakov, 49. Kane

Salavat Julajev Ufa - Torpedo Nižnyj Novgorod 3:2 (3:0, 0:1, 0:1)
Góly: 14. Zinovjev, 15. Filatov, 17. Mirnov - 27. Kousa, 48. Ščastlivyj

Traktor Čeľabinsk - Viťaz Čechov 3:4 pp a sn (1:0, 2:2, 0:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 10. Bulis, 30. Kuznecov, 36. A. Kosticyn - 38. Fahey, 39. Hennessy, 43. Timkin + rozhodujúci sn Panarin

Ak Bars Kazaň - Atlant Mytišči 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
Góly: 23. Zaripov, 34. Golubjov, 47. Zaripov - 40. Kablukov

Neftechimik Nižnekamsk - Lokomotiv Jaroslavľ 1:2 pp a sn (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 2. Netík - 54. Hagman, rozhodujúci sn Galimov

SKA Petrohrad - Spartak Moskva 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)
Góly: 11. Martensson, 14. Martensson, 36. Kovaľčuk, 55. Kučerjavenko - 38. Bušujev

Dinamo Moskva - Dinamo Riga 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)
Góly: 20. Bäckström, 54. Kvapil, 56. Kokarev - 47. Meija

HC Lev Praha - Metallurg Novokuzneck 2:3 pp (2:0, 0:2, 0:0 - 0:1)
Góly: 5. M. HOSSA (SUROVÝ), 18. CHÁRA - 26. Jefimov, 39. Robitaille, 62. Metľuk